Jedną z najważniejszych rzeczy w prowadzeniu biznesu jest wykreowanie właściwego wizerunku swojej osoby. Biznesmen powinien zawsze prezentować się profesjonalnie i z klasą. Właśnie od tego może zależeć czy podpisze ważny kontrakt lub pozyska nowych udziałowców. Liczy się przede wszystkim ubiór. Człowiek sukcesu w sytuacjach biznesowych zawsze ma na sobie elegancki garnitur, najlepiej w odcieniach granatu.

 

Na spotkaniach obowiązkowy jest krawat i biała koszula. W zwykły dzień w biurze można nieco zluzować, zakładając koszulę w prążki lub pastelowym kolorze i zostawiając krawat w domu. Niezwykle ważnym elementem wyglądu każdej „grubej ryby” jest zegarek. W świecie biznesu to wyznacznik pozycji społecznej posiadacza. Im droższy, tym lepszy. Koniecznie musi być markowy.

 

Podróbki nie wchodzą w grę – mogłyby narazić posiadacza na kompromitację! Świat biznesu nie lubi zbytniej ekstrawagancji – lepiej żeby fryzura nie była zbyt bujna, a broda niechlujna. Nie należy też przesadzić z ilością dodatków i lepiej unikać krzykliwych kolorów.

Tagged Under